• 1401/12/27 - 11:21
  • - تعداد بازدید: 50
  • - تعداد بازدیدکننده: 47
  • زمان مطالعه: 1 دقیقه
سازمان نقشه برداری کشور اعلام کرد:

تعمیرات و کالیبراسیون ایستگاههای جزرومدی استان سیستان و بلوچستان و استان هرمزگان انجام شد

تعمیر و کالیبراسین و برخط سازی مجدد در سه ایستگاه جزرومدی در استان سیستان و بلوچستان و چهار ایستگاه جزرومدی استان هرمزگان توسط مدیریت آبنگاری و امور جزرومدی سازمان نقشه برداری کشور انجام شد.

به گزاش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، رهی فروغی رییس اداره امور جزرومدی و جریان سنجی اعلام کرد:« در نیمه اول اسفندماه سال جاری، سه ایستگاه جزرومدی پسابندر ، چابهار و کلات توسط متخصصان بخش جزرومدی تحت کالیبراسیون دستگاهی و تعمیرات قرار گرفت. همچنین در ایستگاههای جاسک و شهید رجای و کشتی سازی خلیج فارس و بندر لنگه نیز در استان هرمزگان تعمیراتی صورت گرفت و نصب و راه اندازی مجدد و برخط سازی در بعضی ایستگاهها انجام شد.

فروغی توضیح داد: به علت ماهیت ایستگاههای جزرومدی و همچنین قرار گیری این ایستگاهها در سواحل گرم و مربوط و در کنار آب دریا، سنسورها و تجهیزات این ایستگاهها باید به صورت دوره ای و منظم مورد بازدید قرار گرفته و دستگاهها از لحاظ دقت برداشت داده مورد ارزیابی قرار گیرد و در صورت نیاز، دستگاهها و سنسورها مجددا کالیبراسیون و راه اندازی گردد.

وی ادامه داد: همچنین به علت قرار گیری این ایستگاهها در بنادر و تردد شناورها و ماشین آلات مختلف در محدوده بنادر گاهی تصادفاتی رخ داده و سبب آسیب رساندن به تجهیزات جزرومدی میگردد که در این صورت ایستگاه مربوطه باید مجددا نصب و راه اندازی گردد به عنوان مثال در ایستگاه پسابندر جهت جلوگیری از این گونه وقایع تعویض سنسور راداری به شناور صورت گرفت و ایستگاه دوباره راه اندازی شد.همچنین ایستگاه کشتی سازی نیز نصب و راه اندازی مجدد گردید در ایستگاههای دیگر نیز تعمیرات اتاقک و تجهیزات آن انجام شده و در همه ایستگاهها جهت سهولت بیشتر و دسترسی سریع تر کاربران به داده های جزرومدی،  برخط سازی انجام گرفت.

رییس اداره امور جزرومدی و جریان سنجی در آخر از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان جهت همکاری و هماهنگی در تسریع امور ذکر شده تشکر و قدردانی نمود.

  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 401
فائزه سلامی(هیدروگرافی)
خبرنگار

فائزه سلامی(هیدروگرافی)

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید