• 1401/12/21 - 18:00
  • - تعداد بازدید: 157
  • - تعداد بازدیدکننده: 140
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
در هفتاد و پنجمین جلسه کمیسیون معین صورت گرفت:

تصویب آیین‌نامه اجرایی توسعه، بهره‌برداری و مشارکت در زیر ساخت داده مکانیSDI

در هفتاد و پنجمین جلسه کمیسیون معین؛ آیین‌نامه اجرایی توسعه، بهره‌برداری و مشارکت در زیر ساخت داده مکانی تصویب شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، روز یکشنبه هفتاد و پنجمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی نقشه‌برداری به ریاست علی جاویدانه رییس کمیسیون و مشارکت نمایندگان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های عضو در سازمان نقشه‌برداری کشور برگزار شد.

این جلسه 4 دستور کار داشت که تصویب آیین‌نامه اجرایی توسعه، بهره‌برداری و مشارکت در زیر ساخت داده مکانی بعنوان دستور کار اول پس از بررسی و تبادل نظر در جلسات پیشین و این جلسه به تصویب اعضا رسید. گفتنی است پیشتر این آیین نامه از سوی دبیرخانه شورای عالی نقشه برداری به دستگاه‌های عضو جهت بررسی ارسال شده بود. در این راستا کارگروهی ذیل کمیسیون معین نیز با هدف بررسی‌های بیشتر تشکیل شد که در نهایت با جمع‌بندی نهایی در این جلسه به تصویب رسید.

تأمین نیروی انسانی متخصص حوزه نقشه برداری دراستانها نیز بعنوان دستور کار دوم در هفتاد و پنجمین جلسه کمیسیون معین مورد بحث و تبادل نظر اعضای حاضر قرار گرفت.

بر این اساس مقرر شد ضمن بررسی شرح وظایف مورد انتظار دستگاه‌های استانی، از ظرفیت کمیسیون معین برای تأمین کمبود نیروی انسانی متخصص در استان‌ها و اخذ مجوزهای لازم از سازمان اداری و استخدامی استفاده کرد چرا که این نیاز در سطح دستگاه‌های ملی و استانی به صورت جدی وجود دارد.

اعلام تعرفه خدمات نقشه‌برداری مورد نیاز دستگاه‌ها پس از شناسایی این خدمات نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. تا قبل از انجام پروژه‌های نقشه‌برداری؛ ضمن اخذ استعلام از دبیرخانه شورای عالی نقشه‌برداری از موازی کاری و هدر رفت منابع ملی پیشگیری شود. جاویدانه در این باره ابراز امیدواری کرد تا این موضوع بعنوان دستور کار شورای عالی نقشه برداری در سال 1402 قرار گرفته و مصوب گردد.

همچنین مقرر شد تا به منظور رفع چالش‌های GNAF   ذیل کمیسیون معین کارگروهی جهت پیگیری‌های نهایی تشکیل شود.گزارش گروه کاری تدوین شرح خدمات قراردادهای تهیه نقشه‌های مورد نیاز کاداستر و ارائه روش تعیین محدوده شهرها در پایگاه داده تقسیمات کشوری نیز بعنوان دو دستور کار دیگر برای بررسی‌های بیشتر به جلسه آینده موکول شد.

شایان ذکر است در این نشست مهمترین دستاوردهای شورای عالی نقشه‌برداری و کمیسیون معین در یک سال گذشته تشریح شد. جاویدانه از تعامل  دستگاه‌های عضو تقدیر نمود و برگزاری مستمر و منسجم کمیسیون معین را در سال 1401بی سابقه، پربار و مؤثر دانست و بر تداوم و تقویت بیش از پیش این تعاملات برای سال جدید تأکید نمود. در پایان با اهدای لوح از تلاش یک ساله نمایندگان دستگاه های عضو کمیسیون معین از سوی جاویدانه تقدیر شد. 

 

 

 

 

  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 397
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید