Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۵
کد مطلب : ۵۵۲۲

فراخوان ارسال مقاله و ثبت‌نام در همایش انجمن بین‌المللی ژئودزی

مهندس غلامرضا کریم‌زاده، اداره کل نقشه‌برداری زمینی و بنیادی
فراخوان ارسال مقاله و ثبت‌نام در همایش انجمن بین‌المللی ژئودزی
plusresetminus

فراخوان ارسال مقاله و ثبت‌نام در همایش انجمن بین‌المللی ژئودزی
 

اطلاعیه برگزاری سمپوزیوم بین‌المللیفراخوان ارسال مقاله و ثبت‌نام در همایش انجمن بین‌المللی ژئودزی
مهندس غلامرضا کریم‌زاده، اداره کل نقشه‌برداری زمینی و بنیادی
 
اطلاعیه برگزاری همایش بین‌المللی انجمن بین‌المللی ژئودزی[1] با موضوع چارچوب‌های مرجع مختصات در کاربردهای علوم زمین[2] (REFAG 2022) از سوی کمیته اجرائی این رویداد منتشر شد. این همایش توسط دانشگاه ارسطو شهر سالونیک یا تِسالونیکی[3] یونان و با هماهنگی علمی کمیسیون 1 انجمن بین‌المللی ژئودزی در تاریخ 17 تا 20 اکتبر 2022 برگزار خواهد شد.
در همایشREFAG 2022 ، همانند همایش‌های قبلی انجمن بین‌المللی ژئودزی که به طور خاص در زمینه چارچوب‌های مرجع مختصات برگزار گردیدند، کارشناسان برجسته دانشگاهی و مسئولان بخش‌های دولتی و خصوصی همراه با دانشمندان و دانشجویان جوان گرد هم می‌آیند تا در مورد دستاوردهای فعلی و چشم‌اندازهای آتی چارچوب‌های مرجع ژئودتیک و تأثیرات علمی و اجتماعی آن‌ها بحث و بررسی نمایند.
جزئیات کامل این همایش، برنامه علمی و محل برگزاری آن در وب سایت مربوطه آورده شده است:

www.refag2022.org

برنامه علمی
مفاهیم نوین نظری مربوط به سیستم‌های مرجع مختصات و پیاده‌سازی عملی آن‌ها با تکنیک‌های ژئودتیک فضایی و نیز تکنیک‌های ترکیبی، موانع و عوامل اساسی محدود‌کننده و نیز رویکردهای جدید برای پیشرفت‌های آینده، و همچنین تأثیرشان بر علوم زمین و کاربرد‌های آن‌ها، از محورهای اصلی همایش  REFAG 2022هستند. با این وجود، در این اطلاعیه به طور خاص برای مشارکت در حوزه‌های زیر دعوت به عمل آمده است:
- چارچوب‌های جهانی مرجع مختصات مبتنی بر تکنیک‌های منحصربفرد ژئودتیک فضایی و ترکیبات آن‌ها،
- اندازه‌گیری‌های ژئودتیک فضایی و کاهش خطاهای سیستماتیک آن‌ها،
- حرکت ژئوسنتر (زمین‌مرکز) و اثرات بارگذاری غیر کشندی (غیر جزر و مدی)[4]،
- دینامیک زمین و ارائه‌ی چارچوب‌های مرجع مختصات جدید‌،
- مدل‌های کینماتیکی و تحلیل سری‌های زمانی موقعیت،
- پیوندهای ژئودتیکی زمینی و فضایی برای ترکیبات چند-تکنیکی،
- چارچوب‌های مرجع مختصات منطقه‌ای و کاربردهای مرتبط،
- بازسازی و نگهداری چارچوب‌های مرجع مختصات منطقه‌ای در مناطق فعال تکتونیکی (زمین‌ساختی)،
- چارچوب‌های مرجع مختصات سماوی منتج از راه حل‌های منفرد و ترکیبات چند-تکنیکی،
- مقایسه و ترکیب پارامترهای توجیه زمین[5] با تکنیک‌های مختلف،
- کاربرد‌ها و چالش‌های چارچوب‌های مرجع مختصات ژئودتیک در علوم زمین
برنامه علمی این همایش، تمام موضوعات مرتبط با فعالیت‌های کمیسیون 1 انجمن بین‌المللی ژئودزی و زیرگروه‌های آن، از جمله ابتکارات و پروژه‌های مرتبط با نقش چارچوب‌های مرجع ژئودتیکی در موضوعات توسعه پایدار، پایش آب و هوائی و ناوبری ماهواره‌ای را پوشش می‌دهد.
کارگاه UAW 2022
پس از پایان همایش، بلافاصله کارگاه تجزیه و تحلیل یکپارچه[6] UAW 2022  نیز در 21 تا 23 اکتبر 2022 برگزار خواهد شد. این کارگاه به صورت مشترک توسط سیستم جهانی مشاهده ژئودتیکی[7] (GGOS) و سرویس بین‌المللی سیستم‌های مرجع و دوران زمین[8] (IERS)، متعلق به انجمن بین‌المللی ژئودزی، به منظور بررسی موضوعات مرتبط با تکنیک‌های مشترک اندازه‌گیری فضایی-ژئودتیکی برگزار می‌شود. برای جزئیات بیشتر، به وب سایت کارگاه مراجعه گردد:

 https://ggos.org/event/unified-analysis-workshop-uaw-2022

محل برگزاری
این همایش در هتل الکترا پالاس[9]، واقع در مرکز شهر تسالونیکی، برگزار خواهد شد:

https://www.electrahotels.gr/hotels/electra-palace-thessaloniki

در ماه اکتبر، به طور معمول، گردشگران زیادی به شهر تسالونیکی سفر می‌کنند، بنا بر این اکیداً توصیه می‌شود که در ثبت نام همایش و رزرو اقامتگاه تعجیل شود. جزئیات بیشتر در مورد گزینه‌های اقامتی و قیمت‌های ویژه برای ثبت نام کنندگان، در وب سایت همایش ارائه گردیده است.
چکیده‌ها، ارائه‌ها و مقالات
مهلت ارسال چکیده تا 20 جولای 2022 تمدید شده است؛ دستورالعمل‌ها و درگاه ارسال چکیده در وب‌سایت REFAG 2022 وجود دارند. برای هر ارسال چکیده، مبلغ پردازش 40 یوروئی لازم است که قابل استرداد نیز نخواهد بود.
چکیده‌ها توسط کمیته علمی بررسی خواهند شد و پذیرش نهایی آن تا 30 جولای 2022 از طریق ایمیل به نویسنده مربوطه اطلاع‌رسانی خواهد شد. پس از ارسال چکیده، نویسنده مسئول باید اولویت ارائه شفاهی یا پوستری را معلوم نماید. اما تصمیم نهایی در خصوص شکل ارائه مقاله، توسط کمیته علمی حین بررسی چکیده اتخاذ می‌شود.
راهنمای ارسال مقاله کامل برای داوری و همچنین نحوه قالب‌بندی مقاله از طریق وب‌سایت REFAG 2022 در دسترس قرار گرفته است. مقالات پذیرفته‌شده توسط انتشارات Springer در یک جلد از سری مجلدات همایش‌های رسمی انجمن بین‌المللی ژئودزی منتشر خواهد شد.
هزینه ثبت نام
هزینه‌های ثبت نام به صورت‌های مختلف زیر اعلام می‌گردد:
- ثبت نام معمولی 360 یورو
- محققان جوان (سنین کمتر از 32 سال) 220 یورو
- در صورت ثبت نام دیرهنگام (پس از 30 ژوئیه 2022)، 70 یورو هزینه اضافی برای ثبت نام محققان جوان و عادی دریافت می‌شود. هزینه ثبت نام طبق اطلاعات منتشر‌شده در سایت REFAG 2022 از طریق حواله بانکی یا کارت اعتباری قابل پرداخت است. این هزینه مواردی مانند جلسات همایش، پذیرایی وقت استراحت و تنفس بین جلسات و میان وعده‌های سبک را در بر می‌گیرد.
همایش چارچوب‌های مرجع مختصات در کاربردهای علوم زمین، یک نشست رسمی انجمن بین‌المللی ژئودزی است. دانشمندان جوان کشورهای عضو  این انجمن، برای ارائه نتایج تحقیقاتی خود، می‌توانند درخواست دریافت کمک هزینه سفر انجمن بین‌المللی ژئودزی را ارائه نمایند. برای توضیحات بیشتر به نشانی زیر مراجعه شود:

 https://iag.dgfi.tum.de/fileadmin/IAG-docs/Rules_for_Travel_Awards.pdf

برنامه اجتماعی
این برنامه علمی با یک برنامه اجتماعی، از جمله یک شام اجتماعی اختیاری در یکی از رستوران‌های خوب تسالونیکی تکمیل خواهد شد.
کووید-۱۹
این همایش به صورت یک نشست استاندارد حضوری، برنامه‌ریزی شده است. در صورت محدودیت‌های سفر مرتبط با کووید، امکان تغییر به فرم ترکیبی وجود خواهد داشت (در این صورت هزینه ثبت نام برای افرادی که به صورت آنلاین حضور می‌یابند 50 درصد هزینه‌های استاندارد خواهد بود). با این حال، فرم فیزیکی و حضوری همایش ارجحیت دارد.

منبع اصلی:      https://www.iag-aig.org/topic/334

 
[1]  IAG
[2] Reference Frames for Applications in Geosciences
[3] Thessaloniki
[4] برای مثال تغییر شکل الاستیک ناشی از تغییرات جوی جهانی و بارگذاری غیر – کشندی اقیانوسی
[5] Earth Orientation Parameters
[6] Unified Analysis Workshop (UAW) 2022
[7] Global Geodetic Observing System
[8] International Earth Rotation and Reference Systems Service
[9] Electra Palace

 

https://www.ncc.gov.ir/vdcf.0dtiw6dt0giaw.html
ncc.gov.ir/vdcf.0dtiw6dt0giaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1