Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاريکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۹
کد مطلب : ۵۴۵۵

اتصال سرویس های لایه های اطلاعات مکانی سازمان هواشناسی کشور به زیرساخت ملی داده‌های مکانی سازمان نقشه‌برداری کشور

به منظور ارائه خدمات‌ API ژئوپورتال ملی سازمان نقشه‌برداری کشور، پس از برگزاری نشست‌های تخصصی فی‌مابین کمیته مدیریت بحران سازمان نقشه‌برداری کشور و سازمان هواشناسی کشور، نصب نرم‌افزارهای ضروری و ساخت سرویس‌های مکانی لایه‌های سازمان هواشناسی کشور انجام گردید  و روز شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ سازمان هواشناسی کشور به زیرپورتال مدیریت بحران ژئوپورتال ملی متصل شد.
اتصال سرویس های  لایه های اطلاعات مکانی سازمان هواشناسی کشور به زیرساخت ملی داده‌های مکانی سازمان نقشه‌برداری کشور
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، به نقل از مدیریت سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، به منظور ارائه خدمات‌ API ژئوپورتال ملی سازمان نقشه‌برداری کشور، پس از برگزاری نشست‌های تخصصی فی‌مابین کمیته مدیریت بحران سازمان نقشه‌برداری کشور و سازمان هواشناسی کشور، نصب نرم‌افزارهای ضروری و ساخت سرویس‌های مکانی لایه‌های سازمان هواشناسی کشور انجام گردید  و روز شنبه 1401/02/31 سازمان هواشناسی کشور به زیرپورتال مدیریت بحران ژئوپورتال ملی متصل شد.

ایستگاه‌های باران‌سنجی سازمان هواشناسی کشور، یکی از لایه‌های ضروری در امر پیش‌بینی سیل می‌باشد که با مشارکت و همکاری خوب گارشناسان سازمان هواشناسی کشور، بصورت وب‌سرویس آماده و در بستر ژئوپورتال ملی به اشتراک گذاشته شده است.

ضروریست برای پیش‌بینی و هشدار مخاطرات ناشی از سیل، سایر دستگاه‌های مرتبط با این حوزه نیز مشارکت داشته باشد. در همین راستا مقرر گردید تا با همکاری سازمان هواشناسی کشور، دستگاه‌های مربوطه، به‌همراه لایه‌های موردنیاز این تحلیل، معرفی گردیده و آنها نیز به این بستر متصل شده تا به منظور تحلیل‌های آتی لایه‌های خود را در قالب وب‌سرویس مکانی به‌اشتراک بگذارند.

سازمان نقشه‌برداری کشور اکنون آماده همکاری و مشارکت سایر دستگاه‌های ذیربط در امر پیش‌بینی سیل می‌باشد.
نگارنده : نیره اسمعیلی تکلیمی
https://www.ncc.gov.ir/vdca.mnmk49nym5k14.html
ncc.gov.ir/vdca.mnmk49nym5k14.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی