Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارشنبه ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۳۴
کد مطلب : ۴۶۰۷

پیام تبریک دکتر جعفرزاده ایمن‌آبادی، رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور به مناسبت ۱۳ شهریور گرامیداشت" ابوریحان بیرونی" و روز مهندسی نقشه‌برداری

دکتر غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور در پیامی ۱۳ شهریور ماه مصادف با زادروز ابوریحان بیرونی و روز مهندسی نقشه‌برداری این روز را تبریک گفت.
پیام تبریک دکتر جعفرزاده ایمن‌آبادی، رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور به مناسبت ۱۳ شهریور گرامیداشت" ابوریحان بیرونی" و روز مهندسی نقشه‌برداری
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، دکتر غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور، در پیامی 13 شهریور ماه مصادف با زادروز ابوریحان بیرونی و روز مهندسی نقشه‌برداری را  تبریک گفت.

متن پیام به این شرح است:


با سلام واحترام؛
 
سيزده شهريورماه، روز بزرگداشت ابوريحان محمدبن احمد بيروني از دانشمندان بزرگ ايران درعرصه علوم مهندسی، اخترشناسي و جغرافيا می‌باشد که این روز در بین جامعه مهندسین نقشه برداری بعنوان روز نقشه‌بردار نامیده می‌شود. قرن‌ها پیش برای اولین بار از فنون نقشه برداری جهت تقسیم بندی زمین استفاده گردید و در طول تاریخ، نقشه برداران نقش حیاتی در شکل‌دهی و توسعه تمدن‌ها داشته اند و همچنین متخصصین مختلف علوم دیگر را در کشف ناشناخته های زمین و فضا همراهی نموده اند.
همگی واقف بر آن هستیم که هر فعالیت عمرانی با نقشه برداری شروع می‌شود و از گذشته حتی دور نقشه برداری طلایه دار عمران جوامع دانسته می‌شده و امروز نیز با توجه به اهمیت جایگاه و کاربرد اطلاعات مکانی در نظام برنامه ریزی و توسعه متوازن و پایدار، این رشته قدر و منزلت بیشتری یافته است.
در دنیای امروز اطلاعات مکانی یکی از مهمترین ابزارهای تصمیم گیری در سطوح مختلف یک جامعه محسوب می گردد و نگرش کنونی جهان به نقشه و صنعت ژئوماتیک تغییر یافته و به عنوان یک زیر ساخت همانند سایر زیر ساخت ها از قبیل شبکه حمل و نقل، بهداشت و مخابرات و غیره به اطلاعات مکانی نگریسته می شود. 
نقش این زیرساخت در تصمیم گیری ها، توسعه فن آوری اطلاعات، تجارت الکترونیکی، ارائه خدمات نوین به جامعه، توسعه پایدار، کاهش اثرات بلایای طبیعی، بهبود کیفیت زندگی شهروندان موجب گردیده که برنامه ریزی و سیاستگذاری در این جهت روندی روز افزون یابد.
اینجانب ضمن قدردانی از جامعه خدوم و متخصص مهندسین نقشه بردار، این روز بزرگ را به همه فعالان خط مقدم سازندگی و جامعه فرهیخته مهندسی نقشه برداری کشور تبریک و تهنیت عرض نموده و با عنایت به فرموده مقام معظم رهبري مدظله العالي در سال ((تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها)) و اهمیت نقش اطلاعات مکانی در سیاستگذاری و اهداف کلان تبیین شده، شکوفایی کشور عزیزمان، جمهوری اسلامی ایران را در همه عرصه ها از خداوند متعال مسئلت می نمایم.
 
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
رئیس سازمان نقشه برداری کشور
 
https://www.ncc.gov.ir/vdci.ua5ct1aqybc2t.html
ncc.gov.ir/vdci.ua5ct1aqybc2t.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی