Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارشنبه ۱۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۵
کد مطلب : ۴۳۲۴

جذب اندیشه ها و ایده ای نو از سوی کمیته هماهنگی طرح‌ها و پروژه‌های فنی سازمان نقشه برداری کشور

کمیته هماهنگی طرح‌ها و پروژه‌های فنی سازمان نقشه برداری کشور اندیشه ها و ایده ای نو را جذب می کند. بازنگری نقشه‌های ۱:۲۵۰۰۰ و ۱:۲۵۰۰۰ و عکسبرداری هوایی از نمونه‌‌هایی است که فرصت جذب روشهای جدید برای اجرا را دارد و پیشنهادهای دریافتی برای آن را میتوان پس از بررسی وتایید کمیته، برای تصویب به شورای راهبری فنی برد.
جذب اندیشه ها و ایده ای نو از سوی کمیته هماهنگی طرح‌ها و پروژه‌های فنی سازمان نقشه برداری کشور
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور،اعضای کمیته هماهنگی طرح‌ها و پروژه‌های فنی با دو دستور جلسه در خصوص شرح‌وظائف کمیته، تعداد و نحوه عضویت اعضای جدید گرد هم آمدند.

این نشست در راستای بررسی بازخورد نظرات ارائه شده در آخرین جلسه شورای راهبری فنی سازمان برگزار گردید. گزارشی که در ابتدای جلسه به سمع حاضرین رسید شرحی مختصر از برگزاری دومین جلسه شورای راهبری فنی سازمان و ارائه مصوبات، تصمیمات و خروجی 4 نشست فصل بهار این کمیته در شورا بود. تصمیم جدید شورا این کمیته را موظف نمود تا برخلاف مقرره قبلی کمیته که اعضا را به معاونین و مدیران سازمان محدود ساخته بود رویکرد نوین را در جذب کارشناسان و افراد صاحب نظر اتخاذ نموده و با اعلان فراخوان رویه جدیدی را در تشکیل اتاق فکر و ایده‌های نو فراهم سازد.

در این رویکرد حضور اندیشه‌های نو به عنوان اتاق‌های فکر ماهیت جلسات را فعال‌تر می نماید. از معاونین و مدیران سازمان نیز بنابه نیاز دعوت خواهد گردید تا پاسخگوی طرح‌ها و پروژه‌های مطرح شده باشند. به نقل از بیانات رئیس سازمان در جلسه شورای راهبری فنی، آنچه از این کمیته انتظار می‌رود داشتن اتاق فکر و نواندیشی است و باید حرف ‌های نو ، طرح های پیشنهادی و پروژه‌های جدیدی را به خود جذب و به جلسات بیاورد.

آنچه مهم است ارتباط بین کمیته پژوهش و کمیته هماهنگی طرح‌ها و پروژه‌های فنی است تا پروژه‌های ارجاع شده به کمیته پژوهش برای بررسی فنی در اختیار کمیته هماهنگی قرار گیرد و سپس مراحل بعدی برای اجرایی شدن را طی نماید. بنظر سایر اعضا کمیته ، طرح‌ها و برنامه‌های اعلام شده از طرف کارشناسان درون مدیریتی می تواند در برنامه سالانه مدیریت مربوطه گنجانده شود و در کمیته هماهنگی طرح ‌ها و پروژه‌های فنی مواردی مطرح گردد که فراتر از برنامه‌های سالانه مدیریتها هستند.

نکته‌ای که در پایان مطرح گردید این بود که آغاز بفعالیت اجرایی این کمیته مستلزم دریافت یک پیشنهاد  طرح و پروژه است چه از درون سازمان و یا حتی خارج از آن ، بعنوان نمونه  ایده پهباد از طرف دانشگاه تهران .

این کمیته در پایان مصوب نمود که فراخوان اعضای جدید تا سقف جذب 15نفر در دستور کار قرار گیرد. معاونت فناوری و اطلاعات مکانی سازمان با توجه به مسئولیت تشکیل کمیته‌های ذیل شورای راهبری فنی، پیگیری موضوع را عهده‌دار گردید.
 
https://www.ncc.gov.ir/vdce.w8ebjh8xe9bij.html
ncc.gov.ir/vdce.w8ebjh8xe9bij.html
1