Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاريکشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۳
کد مطلب : ۴۲۷۸
اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، از سومین جلسه گروه کاری نقشه و اطلاعات مکانی استان قزوین خبر داد

برگزاری سومین جلسه وبینار با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین

اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، در روز سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۸، در سومین جلسه گروه کاری نقشه و اطلاعات مکانی استان قزوین با حضور نمایندگان دستگاه‌های استان قزوین و نماینده سازمان نقشه‌برداری کشور، در قالب جلسه وبیناری شرکت نمود. این جلسه در راستای استقرار SDI استانی و بمنظور ارائه توجیهات لازم و تعاملات آتی و رفع ابهامات و پاسخ‌گویی به سوالات برگزار گردید.
برگزاری سومین جلسه وبینار با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، به نقل از مدیریت سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، در روز سه‌شنبه مورخ 1400/04/08، اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی در سومین جلسه گروه‌کاری نقشه و اطلاعات مکانی استان قزوین با حضور نمایندگان دستگاه‌های استان قزوین و نماینده سازمان نقشه‌برداری کشور، در قالب جلسه وبیناری شرکت نمود. این جلسه در راستای استقرار SDI استانی و بمنظور ارائه توجیهات لازم و تعاملات آتی و رفع ابهامات و پاسخ‌گویی به سوالات برگزار گردید.

 در ابتدا جناب آقای مهندس نحوی، رییس گروه نقشه و اطلاعات مکانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین، ضمن ارائه گزارش همکاری دستگاه‌های اجرایی در سال 99 به بیان رتبه اخیر استان قزوین در ارزیابی ارسالی از سوی سازمان نقشه‌برداری اشاره نمودند. آقای نحوی اقدامات صورت گرفته درراستای اجرا و راه‌اندازی SDI استانی، توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین را توضیح داده و گزارش عملکرد دستگاه‌های استان قزوین در تکمیل فرم‌های «الف، ب، ج» و فرم های « گزارش ارزیابی تولید و به‌روزرسانی نقشه‌های استان» را به تفضیل بیان نمودند. ایشان همچنین اقدامات انجام شده توسط دستگاه‌های اجرایی برای تخصیص سرور، نصب نرم‌افزار، تخصیص ipvalid، اتصال به ژئوپورتال ملی و ژئوپورتال استانی و بارگذاری لایه‌های قابل انتشار و فراداده آنها را تشریح نمودند.

سپس خانم اصانلو نماینده اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی سازمان نقشه‌برداری کشور، مطالبی چند در مورد وضعیت استان قزوین در تکمیل فرم های «الف، ب، ج» و امتیاز استان بیان کردند و در ادامه تمرکز سازمان نقشه‌برداری در سال 1400 مبنی بر کیفیت‌سنجی فرم‌های «ب و ج» را مورد بحث و بررسی قرار دادند. ایشان در پایان به برخی سوالات مطروحه از سوی نمایندگان محترم دستگاه های اجرایی درخصوص نرم‌افزارهای موردنیاز و متن باز پاسخ داد. در این جلسه بحث امنیت سرور و داده‌های سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی نیز بعنوان یکی از دغدغه‌های استان مطرح گردید که در این خصوص توضیحات لازم داده شد.

در پایان نیز نمایندگان دستگاه‌ها خواستار برگزاری جلسات و کلاس‌های آموزشی، ازقبیل کار با نرم‌افزارهای Geoserver، Geonetwork و... توسط سازمان نقشه‌برداری کشور شدند.
 
نگارنده : نیره اسمعیلی تکلیمی
https://www.ncc.gov.ir/vdcc.mq0a2bqi4la82.html
ncc.gov.ir/vdcc.mq0a2bqi4la82.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1