Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۱
کد مطلب : ۳۴۷۴
اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، از دومین جلسه وبینار آموزشی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر خبر داد

برگزاری دومین جلسه وبینار آموزشی برای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر

اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، روز چهارشنبه ۹۹/۱۱/۲۹، در چهارمین نشست تخصصی برگزار شده توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان، دومین وبینار آموزشی را برگزار نمود. این جلسه در راستای آموزش نرم‌افزارهای ضروری، رفع ابهامات و پاسخ‌گویی به سوالات برگزار گردید.
برگزاری دومین جلسه وبینار آموزشی برای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، به نقل از مدیریت سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی، در روز ‌چهارشنبه 99/11/29، دومین جلسه وبینار آموزشی به‌منظور آموزش نرم‌افزارهای ضروری و پاسخ‌گویی به سوالات و ابهامات از سوی اداره کل سامانه‌ها و زیرساخت‌های اطلاعات مکانی برای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر و با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرائی استان بوشهر و و سرکار خانم مهندس امیر شهرام، نماینده مرکز آمار ایران برگزار گردید.

ابتدا آقای مهندس سرخوش گزارشی در خصوص وضعیت پیشرفت استان بوشهر ارائه نمودند. همچنین در این جلسه برنامه‌ تحت دسکتاپ پیاده‌سازی شده توسط شرکت مشاور استان در حوزه SDI، رونمایی شد. این برنامه امکان تحلیل بر روی داده‌های مکانی را فراهم می‎‌نماید. آقای سرخوش توضیح دادند که هدف از ایجاد این برنامه، برقراری اتصال آن با زیرساخت داده‌های مکانی بوشهر است و به منظور دریافت داده‌های ورودی استان از این بستر طراحی شده است. این نرم افزار دارای قابلیت افزودن داده‌های مکانی، گزارش‌گیری از آن و تحلیل‌های پایه است. به عنوان مثال نرم‌افزار، آبادی‌هایی که در فاصله 100 متری رودخانه‌های موجود در استان بوشهر قرار گرفته اند را مشخص می‌کند.

پس از رونمایی و ارائه برنامه توسط شرکت مشاور، آقای دکتر قاسملو اشاره نمودند که تحلیل‌ها باید به‌صورت تحلیل‌های مکانی تحت‌وب پیاده‌سازی شوند تا بتوان بدون جابجایی لایه بین دستگاه‌های اجرایی استان، از حداکثر ظرقیت زیر ساخت داده‌های مکانی برای استفاده از سرویس‌های مکانی تحت وب و اجرای تحلیل‌های مورد نیاز استفاده نمود.

در ادامه آقای مهندس سرخوش اشاره نمودند که در حال حاضر برای پیاده‌سازی پروژه پنجره واحد در سطح استان، امکان ایجاد تحلیل‌های مکانی در بستر وب وجود دارد.

 مدیر عامل شرکت مشاور SDI استان اشاره نمودند که هدف آن شرکت، پیاده‌سازی تحلیل‌های مکانی در بستر وب می‌باشد.

 
نگارنده : نیره اسمعیلی تکلیمی
https://www.ncc.gov.ir/vdcj.aetfuqexxsfzu.html
ncc.gov.ir/vdcj.aetfuqexxsfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1