کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

با حضور نمایندگان سازمان نقشه برداری کشور برگزار شد:

سي و يكمين نشست شوراي برنامه ريزي منطقه اي اكو (RPC)

23 دی 1399 ساعت 12:01

نمایندگان سازمان نقشه‌برداري كشور در سي و يكمين نشست شوراي برنامه ريزي منطقه اي اكو (RPC) که صبح امروز به شکل مجازی در وزارت نیرو برگزار شد، شرکت کردند و نقطه نظرات این سازمان را برای سال 2021 عنوان نمودند.


به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، صبح امروز نمایندگان این سازمان با حضور در ساختمان وزارت نیرو، در سي و يكمين نشست شوراي برنامه ريزي منطقه اي اكو (RPC) شرکت نمودند.

در این جلسه که به شکل مجازی از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد، دکتر علی سلطان پور،مدیر آبنگاری و امور جزر و مدی و دبیر کمیته ژئوماتیک اکو و مهندس حامد مرادیان، نقطه نظرات سازمان را برای سال 2021 انعکاس دادند.

شایان ذکر است سازمان اقتصادی اکو (ECO) هر ساله نشست شورای برنامه منطقه ای (RPC) را در محل دبیرخانه این سازمان به شکل حضوری برگزار می کند و در آن  برنامه ها و نشست های سال آینده ی خود را نهایی می کند اما امسال به دلیل پاندمی کرونا، این نشست به شکل مجازی برگزار شد.

 دکتر سلطانپور در این جلسه پیشنهاد نمود تا در راستای ظرفیت سازی اعضای شوراي برنامه ريزي منطقه اي اكو، نیمه دوم سال 2021 در حوزه ژئوماتیک دوره آموزشی تخصصی برگزار گردد.

در پیشنهاد دوم برگزاری سومین نشست کمیته ژئوماتیک اکو در نیمه سوم سال 2021 مطرح شد و سازمان نقشه برداری کشور شرکت کنندگان در این نشست  را به برگزاری سومین نشست سران سازمان های نقشه برداری کشورهای عضو اکو در نیمه چهارم سال 2021 تشویق و ترغیب کرد. البته بر لزوم تحقق این اهداف به صورت مجازی نیز تأکید شد.
 
گفتنی است سازمان نقشه‌برداری کشور، یکی از اعضای فعال در  کمیته انرژی، معدن و محیط زیست سازمان اقتصادی اکو می باشد و تا کنون موفق شده تا چندین دوره آموزشی برگزار نماید. همچنین سازمان نقشه برداری کشور، در 2 دوره پیاپی، به عنوان دبیر کمیته ژئوماتیک اکو انتخاب شده است.

سازمان اقتصادی اکو، 10 عضو دارد که اعضای آن شامل کشورهای ایران، افغانستان، ترکیه، پاکستان، آذربایجان، ترکمنستان، قزاقستان، قرقیزستان ، تاجیکستان و ازبکستان می باشد.


کد مطلب: 3362

آدرس مطلب: https://www.ncc.gov.ir/fa/news/3362/سي-يكمين-نشست-شوراي-برنامه-ريزي-منطقه-اكو-rpc

سازمان نقشه برداری کشور
  https://www.ncc.gov.ir