plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۶
کد مطلب : ۲۸۶۴

تور دنیای مجازی 2020 سرویس بین‌المللی فاصله‌یابی لیزری (ILRS) 6-2 نوامبر 2020

تهیه و تنظیم: مهندس غلامرضا کریم زاده، کارشناس اداره کل زمین سنجی و نقشه برداری
تور دنیای مجازی 2020 سرویس بین‌المللی فاصله‌یابی لیزری (ILRS)  6-2 نوامبر 2020
plusresetminus
سرویس بین‌المللی فاصله‌یابی لیزری (وابسته به انجمن بین‌المللی ژئودزی) به جای برگزاری کارگاه آموزشی در نوامبر امسال، تصمیم گرفته است از این فرصت استفاده کرده، و با امتحان روشی دیگر، به طور مبسوط به ایستگاه‌های منتخب خود در شبکۀ جهانی بپردازد.
از این‌رو‌، ILRS در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری «تور دنیای مجازی» به‌صورت برِخط در تاریخ 2 تا 6 نوامبر سال 2020 است. در این تور، به طور مجازی در 5 روز از 5 ایستگاه بازدید می‌شود و در نقاط زیر توقف خواهد شد:
Graz  در اتریش
Greenbelt MD  در آمریکا
Simosato  در ژاپن
Yarragadee  در استرالیا
Zimmerwald  در سوئیس
 
هر جلسۀ دو ساعته با یک معرفی مقدماتی در مورد ایستگاه آغاز می‌گردد و پس از آن با گشت و گذار در سایت و تشریح تجهیزات، نرم‌افزار، ایمنی‌، اتوماسیون‌، عملیات‌، و همچنین امور جاری و برنامه‌های آتی آن ادامه می‌یابد. برای این جلسات، ترکیبی از سخنرانی‌های از پیش ضبط‌شده و نیز سخنرانی‌های زنده برنامه‌ریزی شده است. همچنین زمان‌هائی برای طرح سؤالات اختصاص یافته است. 
در حال حاضر وب سایت مقدماتی زیر در دسترس قرار دارد:
https://cddis.nasa.gov/ILRS_Virtual_World_Tour_2020/index.html
این وب سایت به زودی با جزئیات بیشتری به روز می‌شود. سرویس بین‌المللی فاصله‌یابی لیزری، در حال انجام بررسی‌های نرم‌افزاری است تا بهترین ابزار را برای برگزاری نشست‌های مجازی مذکور تعیین نماید. آن‌ها همچنین ابراز امیدواری کرده‌اند که بتوانند جلسات را ضبط کرده و از طریق وب سایت کارگاه آموزشی در دسترس علاقمندان قرار دهند.

منبع:
https://www.iag-aig.org/topic/256
https://www.ncc.gov.ir/vdcb.0b5urhbwaiupr.html
ncc.gov.ir/vdcb.0b5urhbwaiupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی