plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۱
کد مطلب : ۱۹۹۵
سازمان نقشه‌برداری کشور برگزار می‌کند:

نشست تخصصی "روش‌های نوین تعیین موقعیت نجومی و کاربردهای آن"

سازمان نقشه‌‌برداری کشور نشست تخصصی "روش‌های نوین تعیین موقعیت نجومی و کاربردهای آن" را با محوریت بررسی ایجاد سامانه ملی دوربین زنیت رقومی، برگزار می‌کند.
نشست تخصصی "روش‌های نوین تعیین موقعیت نجومی و کاربردهای آن"
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، این نشست به همت معاونت فنی و اداره کل ژئودزی و نقشه‌برداری زمینی این سازمان روز سه شنبه 8 بهمن ماه برگزار خواهد شد.

«تعیین سطح مبنای ارتفاعی کشور (ژئوئید محلی دقیق) به روش نجوم- ژئودتیک»، «اهمیت راه‌اندازی سامانه ملی دوربین زنیت رقومی در ایران؛ مزایا و محدودیت‌های آن»، «تجربیات جهانی در خصوص استفاده از سامانه زنیت رقومی و امکان‌سنجی سامانه ملی دوربین زنیت رقومی برای تولید داده‌های مکانی در ایران» از مهمترین موضوعاتی است که در این نشست به آنها پرداخته می‌شود.

در این نشست درباره تعیین سطح مبنای ارتفاعی کشور (ژئوئید محلی دقیق) به روش نجوم- ژئودتیک و نقش سازمان نقشه‌برداری کشور در تعیین چارچوب‌های مرجع مختصاتی کشور؛ گزارشی از سوی متخصصان این سازمان ارائه خواهدشد.

دکتر شریفی و دکتر خاکیان از اساتید نقشه‌برداری و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های تهران و امیرکبیر نیز درباره اهمیت سامانه دوربین زنیت رقومی، مزایا و محدودیت‌های آن سخنرانی خواهند داشت. نقش معاونت علمی و فن‌آوری ریاست‌جمهوری در حمایت از طرح‌های بنیادی با مشارکت شرکت‌های دانش بنیان، مراکز رشد و استارتاپ‌ها نیز  بررسی خواهد شد.

گفتنی است برخی کارشناسان سازمان نقشه‌برداری کشور، در همکاری با متخصصان ملی و بین‌المللی، پیشنهاد طرح ایجاد سامانه ملی دوربین رقومی «زنیت» را ارائه کرده‌اند. این سامانه یک سیستم سخت افزاری است که ارتفاع ژئوئید و ارتومتریک دقیق نقاط مورد نظر را تعیین می‌کند که نیاز حیاتی پروژه‌های زیربنائی ارتفاعی در سطح ملّی است.
 
کارشناسان و متخصصان حوزه نقشه‌برداری می‌توانند مقالات و پیشنهادات خود را در این‌باره به ایمیل info@ncc.gov.ir سازمان نقشه‌برداری کشور ارائه دهند. در صورت تأیید مقالات ارائه شده، امکان ارائه آن در این نشست فراهم خواهد شد.

علاقمندان برای شرکت در این نشست تخصصی می‌توانند با تلفن 66071165 تماس حاصل نمایند. این نشست روز سه‌شنبه 8 بهمن ماه از ساعت 9 تا 12 در سالن خلیج فارس سازمان نقشه‌برداری کشور واقع در میدان آزادی خیابان معراج برگزار می‌شود.
 
تنظیم کننده : مریم صادقی
https://www.ncc.gov.ir/vdcf.1dyiw6d1tgiaw.html
ncc.gov.ir/vdcf.1dyiw6d1tgiaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی