کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رئیس سازمان نقشه برداری کشور:

پیگیری مسائل مربوط به حوزه نقشه و اطلاعات مکانی استان ها در اولویت کاری واحدهای مرتبط سازمان نقشه برداری کشور قرار گیرد

9 مرداد 1401 ساعت 9:34

پیرو برگزاری جلسات مستمر در خصوص بررسی و پایش عملکرد استان ها در حوزه نقشه و اطلاعات مکانی از سوی سازمان نقشه برداری کشور، صبح امروز رئیس سازمان در جمع معاونین و چند تن از مدیران ارشد متولی امور استان ها گفت:« پیگیری مسائل مربوط به حوزه نقشه و اطلاعات مکانی استان ها در اولویت کاری واحدهای مرتبط سازمان نقشه برداری کشور قرار گیرد.»به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، در این نشست الزامات مدنظر سازمان در خصوص بند (25)دستورالعمل اجرای بودجه و تنظیم موافقتنامه­ های اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای استانی از سوی حاضرین مورد بررسی قرار گرفت.
 
جاویدانه در این نشست ضمن لزوم بررسی قالب گزارش دهی از سوی استان ها، اذعان نمود:«ظرفیت های استانی می تواند در تحقق اهداف ملی اثرگذار و بسیار مهم باشد. لذا سازمان نقشه برداری کشور با بررسی دغدغه های استانی و پایش عملکرد آنها در حوزه نقشه و اطلاعات مکانی بستر تحقق این امر مهم را فراهم می نماید.»

یکی دیگر از موضوعات مورد گفتگوی متولیان اموراستانی سازمان نقشه برداری کشور، برگزاری دوره های آموزشی تخصصی و فنی نقشه برداری در استان ها بود که بر این اساس مقرر شد با برگزاری نشست های مشترک بین سازمان و معاونین آمار و روسای نقشه استانها، نشست های توجیهی برای بررسی امور استان ها و نیز نیاز سنجی آموزشی صورت پذیرد.

شایان ذکر است در بخش دیگر این نشست، تهیه دستورالعمل برای استان ها در حوزه نظارت طرح های نقشه و اطلاعات مکانی و شیوه نامه شاخص نظارت استانی از سوی متولیان امردر این جلسه مورد تأکید قرار گرفت.

گفتنی است رئیس سازمان نقشه برداری کشور همچنین از تدوین دستورالعمل در وهله اول برای هفت استان ساحلی توسط سازمان نقشه برداری کشور خبر داد.


کد مطلب: 5602

آدرس مطلب: https://www.ncc.gov.ir/fa/gallery/5602/1/پیگیری-مسائل-مربوط-حوزه-نقشه-اطلاعات-مکانی-استان-اولویت-کاری-واحدهای-مرتبط-سازمان-برداری-کشور-قرار-گیرد

سازمان نقشه برداری کشور
  https://www.ncc.gov.ir

1