Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۹ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۶
کد مطلب : ۵۵۸۴
در شصت و ششمین نشست کمیسیون معین شورای عالی نقشه برداری کشور مطرح شد:

تأکید کمیسیون اصل 90 مجلس شواری اسلامی بر تقویت جایگاه شورای عالی نقشه برداری کشور/لزوم بررسی اقدامات ملی دستگاه های اجرایی کشور در حوزه مهندسی نقشه برداری در کمیسیون معین

در شصت و ششمین نشست کمیسیون معین شورای عالی نقشه برداری کشور که صبح امروز با حضور نمایندگان دستگاه های اجرائی عضو و کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی برگزار شد, اهمیت و تقویت جایگاه شورای عالی نقشه برداری کشور مورد تأکید قرار گرفت.
plusresetminus
 به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور‏‌,صبح امروز با ریاست علی جاویدانه رئیس سازمان نقشه برداری کشور و رئیس کمیسیون معین و نیز نمایندگان دستگاه های اجرائی عضو و کمیسیون اصل 90 مجلس شواری اسلامی, شصت و ششمین نشست کمیسیون معین شورای عالی نقشه برداری کشور در سازمان نقشه برداری کشور برگزار شد.

ضوابط فتوگرامتری با پهپاد بعنوان اولین دستور کار این نشست بود که اقدامات کارگروهی که در این راستا و ذیل کمیسیون معین تشکیل شده است ارائه گردید. همچنین نتایج کارگروه حوزه شبکه ایستگاه های تعیین موقعیت گزارش شد.

در بخش دیگری از این نشست چالش های نماینده صنفی جامعه نقشه برداران ایران از سوی اعضای کمیسیون مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. همچنین چهارچوب تعاملات بین المللی حوزه مهندسی نقشه برداری و ژئوماتیک از محورهای دیگر این نشست بود.

پیرو بررسی های صورت گرفته در نشست شصت و ششم کمیسیون معین, مقرر شد طرح های ملی تمام دستگاه های اجرایی در حوزه نقشه و اطلاعات مکانی در شورای عالی نقشه برداری کشور مطرح شود.

بر این اساس مقرر شد در جلسات آتی کمیسیون معین, دستگاه های اجرایی نسبت به طرح اقدامات ملی خود در حوزه نقشه برداری اقدام و گزارش های لازم را به این کمیسیون ارائه نمایند. تا چالش های پیش روی این طرح ها توسط اعضای کمیسیون معیین بررسی شود.

خاطر نشان می شود در راستای مکاتبات و تعاملاتی که اخیراَ از سوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با شورای عالی نقشه برداری کشور و سازمان نقشه برداری کشور مبنی بر تقویت جایگاه این شورا صورت گرفته, ‎‏‎‏‎‏‏دو نماینده از کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی نیز در شصت و ششمین جلسه کمیسیون معین حضور داشتند. به این ترتیب شورای عالی نقشه برداری کشوربعنوان سیاستگذار, تنها مرجع راهبر در حوزه مهندسی نقشه برداری کشور است.

در خاتمه مقرر گردید موضوعاتی که امروز در کمیسیون معین بررسی شد در دستور کار نشست شورای عالی نقشه برداری کشورکه در فصل جاری برگزار خواهد گردید,‏ مطرح شود.
https://www.ncc.gov.ir/vdcd.j0k2yt0koa26y.html
ncc.gov.ir/vdcd.j0k2yt0koa26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1