Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۸
کد مطلب : ۵۵۰۶

نشست سه جانبه رئیس سازمان نقشه برداری کشور، استاندار زنجان و جانشین رئیس مرکز مدیریت راهبری افتا در سازمان نقشه برداری کشور در راستای استقرار پنجره واحد مدیریت زمین

نشست سه جانبه با حضور علی جاویدانه رئیس سازمان نقشه برداری کشور، دکتر افشارچی استاندار زنجان و مهندس روزبهانی جانشین رئیس مرکز مدیریت راهبری افتا ریاست جمهوری و در راستای استقرار پنجره واحد زمین در استانها؛ در محل سازمان نقشه برداری کشور برگزار شد.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، به‌منظور پی‌گیری دستاوردهای سفر استانی روز چهارشنبه 18 خرداد ماه ریاست سازمان نقشه‌برداری کشور به زنجان، صبح امروز 23 خرداد ماه سال جاری نشستی با حضور دکتر جاویدانه رئیس سازمان نقشه برداری کشور، دکتر افشارچی استاندار زنجان، مهندس امینی معاون آمار سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان و مهندس روزبهانی جانشین رئیس مرکز مدیریت راهبری افتا ریاست جمهوری در سازمان نقشه برداری کشور برگزار شد.
علی جاویدانه در این نشست با بیان اینکه یکی از پروژه‌های اولویت‌دار دولت الکترونیک، ایجاد پنجره واحد مدیریت زمین است، به اهداف آن در ایجاد وحدت رویه در ارائه خدمات حوزه اراضی و املاک، افزایش سرعت و کیفیت ارائه خدمات به متقاضیان، تسهیل سرمایه گذاری در کشور، کاهش جرائم مربوط به زمین‌خواری و اعمال سیاست‌های معماری و شهرسازی  اشاره کرد.
در این دیدارهمچنین اهمیت تبادل بین دستگاهی در بستر زیرساخت ملی اطلاعات داده مکانی مورد بررسی قرار گرفت تا 31 استان کشور بتوانند در بستری امن واستاندارد، اطلاعات و داده‌های مورد نیاز در برنامه ریزی‌های استانی را به اشتراک بگذارند.
استاندار زنجان نیزدر این نشست بر لزوم بهره مندی از فناوری‌های روز دنیا جهت مدیریت سرمایه گذاری و برنامه ریزی در استانها تأکید کرد و استقرار بسترهایی همچون SDI در استانهای کشور را به‌عنوان یک میان بر برای رسیدن اهداف ملی برشمرد.
در این نشست به تلاشهای تخصصی سازمان نقشه برداری کشور در راستای استقرار سامانه زیرساخت داده مکانی که از دهه 80 در این سازمان آغاز شده است نیر پرداخته شد و استاندار زنجان را بر آن داشت تا این استان با هماهنگی دستگاه های اجرایی خود، ادامه به اشتراک گذاری لایه های اطلاعاتی مورد نیاز این سامانه را در اولویت کار قرار دهد.  
گفتنی است استان زنجان، یکی از استان‌های پیشرو و موفق در پیاده‌سازی زیرساخت داده مکانی در چارچوب زیرساخت ملی داده مکانی است.
https://www.ncc.gov.ir/vdch.vnmt23nm-ftd2.html
ncc.gov.ir/vdch.vnmt23nm-ftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی