Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۰
کد مطلب : ۵۳۳۸
به مناسبت 8 اردیبهشت ماه، روز مشهد:

به مناسبت 8 اردیبهشت ماه، روز مشهد؛ سازمان نقشه‌برداری کشور، اطلس نقشه و اطلاعات مکانی استان خراسان رضوی و اطلس ملی گردشگری را معرفی نمود

به مناسبت 8 اردیبهشت ماه؛ سازمان نقشه‌برداری کشور اطلس نقشه و اطلاعات مکانی استان خراسان رضوی و اطلس ملی گردشگری را معرفی نمود.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی، اطلس نقشه و اطلاعات مکانی استان خراسان رضوی و اطلس ملی گردشگری را معرفی کرد.اطلس اطلاعات مکانی استان خراسان رضوی:

اطلس‌های اطلاعات مکانی استان‌های کشور، از محصولات سازمان نقشه‌برداری کشور است که توسط اداره اطلس‌های ملی در مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی برای 31 استان کشور تهیه می‌شود.
این اطلس‌ها، حاوی نقشه‌ها و اطلاعات مکانی 31 استان‌ کشور است که اطلاعات هر استان شامل "تقسیمات کشوری، شبکه‌های ژئودزی، شبکه ایستگاه‌های دائم ژئودینامیک و GNSS ایران، شبکه‌های چندمنظوره ژئودزی و داده‌های ثقل سنجی (گرانی‌سنجی)، شبکه‌های ترازیابی دقیق، نقشه‌های رقومی‌پوششی، پوشش تصاویر ماهواره‌ای IRS  و Land sat، مدل رقومی زمین، نقشه‌ رقومی شهرها، لیست پروژه‌های نقشه‌برداری نظارت و کنترل فنی" می‌باشد. تصاویر هوایی، نقشه‌های موردی و فتوموزاییک‌های تهیه شده از استان‌ها نیز به‌ تفکیک سال‌­های اخذ تصاویر در این اطلس‌ها آمده است.
مساحت استان خراسان رضوی 117,684 کیلومترمربع و دارای 33 شهرستان، 81 بخش و 177 دهستان می­‌باشد که کوه شیرباد مرتفع‌ترین نقطه این استان است.
اطلس اطلاعات مکانی استان خراسان رضوی در سال 1400 تهیه شده است.
اطلس ملی گردشگری (استان خراسان رضوی):

اطلس‌های ملی مجموعه‌ای مدون از نقشه‌ها، نمودارها، تصاویر و گزارش‌های مربوط به یک یا چند موضوع هستند که با نظمی خاص در کنار هم چیده شده و به‌ راحتی می‌توانند جایگزین ده‌ها جلد کتاب و گزارش فنی شوند. این اطلس‌ها با روش‌های نوین و با استفاده از جدیدترین نرم افزارها بر اساس آخرین اطلاعات و آمار گردآوری شده در سطح کشور تهیه می‌شوند.
سازمان نقشه­‌برداری کشور، اطلس ملی گردشگری را در سال 1381 (نگارش اول) و در سال 1392 (نگارش دوم) تهیه و تدوین کرده است. این اطلس که با استفاده از آخرین آمار و اطلاعات وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مرکز آمار ایران تهیه گردیده، با بررسی پیشینه گردشگری به وضعیت این صنعت در سطح جهان و جایگاه ایران در جهان می‌پردازد. سپس با ارائه آمار و اطلاعات استانی، وضعیت پارامترهای موثر بر این صنعت و پراکندگی آنها را در داخل کشور مورد بررسی قرار می‌دهد و در انتها به معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران می‌پردازد.
نگارنده : منا محمدی
https://www.ncc.gov.ir/vdca.enmk49nea5k14.html
ncc.gov.ir/vdca.enmk49nea5k14.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1