Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارسه شنبه ۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۴
کد مطلب : ۵۳۳۱
به مناسبت 6 اردیبهشت ماه، روز سنندج:

به مناسبت 6 اردیبهشت ماه، روز سنندج؛ سازمان نقشه‌برداری کشور، اطلس نقشه و اطلاعات مکانی استان کردستان و اطلس ملی گردشگری را معرفی نمود

به مناسبت 6 اردیبهشت ماه؛ سازمان نقشه‌برداری کشور اطلس نقشه و اطلاعات مکانی استان کردستان و اطلس ملی گردشگری را معرفی نمود
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی، اطلس نقشه و اطلاعات مکانی استان کردستان و اطلس ملی گردشگری را معرفی کرد.اطلس نقشه و اطلاعات مکانی استان کردستان:

اطلس‌های اطلاعات مکانی استان‌های کشور، از محصولات سازمان نقشه‌برداری کشور است که توسط اداره اطلس ملی در مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی برای 31 استان کشور تهیه می‌شود.
این اطلس‌ها، حاوی نقشه‌ها و اطلاعات مکانی 31 استان‌ کشور است که اطلاعات هر استان شامل "تقسیمات کشوری، شبکه‌های ژئودزی، شبکه ایستگاه‌های دائم ژئودینامیک و GNSS ایران، شبکه‌های چندمنظوره ژئودزی و داده‌های ثقل‌سنجی (گرانی‌سنجی)، شبکه‌های ترازیابی دقیق ایران، نقشه‌های رقومی‌پوششی، پوشش تصاویر ماهواره‌ای IRS و Land sat، مدل رقومی زمین، نقشه‌ رقومی شهرها، چارت‌های دریایی و مشاهدات جزر و مدی، موقعیت پروژه‌های نقشه‌برداری نظارت و کنترل فنی" می‌باشد. تصاویر هوایی تهیه شده از استان‌ها نیز به‌ تفکیک سال‌­های اخذ تصاویر در این اطلس‌ها آمده است.
مساحت استان کردستان 29,349 کیلومترمربع و دارای 10 شهرستان، 31 بخش و 86 دهستان می‌باشد که کوه نایبند (علی‌آباد) مرتفع‌ترین نقطه این استان است.
اطلس ملی گردشگری (استان کردستان):

اطلس‌های ملی مجموعه‌ای مدون از نقشه‌ها، نمودارها، تصاویر و گزارش‌های مربوط به یک یا چند موضوع هستند که با نظمی خاص در کنار هم چیده شده و به‌ راحتی می‌توانند جایگزین ده‌ها جلد کتاب و گزارش فنی شوند. این اطلس‌ها با روش‌های نوین و با استفاده از جدیدترین نرم افزارها بر اساس آخرین اطلاعات و آمار گردآوری شده در سطح کشور تهیه می‌شوند.
سازمان نقشه­‌برداری کشور، اطلس ملی گردشگری را در سال 1381 (نگارش اول) و در سال 1392 (نگارش دوم) تهیه و تدوین کرده است. این اطلس که با استفاده از آخرین آمار و اطلاعات وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مرکز آمار ایران تهیه گردیده، با بررسی پیشینه گردشگری به وضعیت این صنعت در سطح جهان و جایگاه ایران در جهان می‌پردازد. سپس با ارائه آمار و اطلاعات استانی، وضعیت پارامترهای موثر بر این صنعت و پراکندگی آنها را در داخل کشور مورد بررسی قرار می‌دهد و در انتها به معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران می‌پردازد.

 
نگارنده : منا محمدی
https://www.ncc.gov.ir/vdcd.s0k2yt0sfa26y.html
ncc.gov.ir/vdcd.s0k2yt0sfa26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1