Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشارجمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۱
کد مطلب : ۴۲۴۷
10 تیر، روز صنعت و معدن گرامی باد:

به مناسبت 10 تیر، روز صنعت و معدن، مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی معرفی می‌کند

اطلس ملی صنعت که توسط مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی در سازمان نقشه‌برداری کشور تهیه و تولید شده است، معرفی می‌شود.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی، اطلس ملی صنعت را معرفی می‌کند.اطلس‌های ملی مجموعه‌ای مدون از نقشه‌ها، نمودارها، تصاویر و گزارش‌های مربوط به یک یا چند موضوع هستند که با نظمی خاص در کنار هم چیده شده و به‌ راحتی می‌توانند جایگزین ده‌ها جلد کتاب و گزارش فنی شوند. این اطلس‌ها با روش‌های نوین و با استفاده از جدیدترین نرم‌افزارها بر اساس آخرین اطلاعات و آمار گردآوری شده در سطح کشور تهیه می‌شوند.
سازمان نقشه­‌برداری کشور، اطلس ملی صنعت را در سال 1377 (نگارش اول) و در سال 1387 (نگارش دوم) تهیه و تدوین کرده است. برخی از مباحث و شاخص‌هایی که در این اطلس در سطح کشور مورد بررسی قرار گرفته‌اند شامل عناوین زیر می‌باشند:
جایگاه صنعت در ایران و جهان، سهم ایران از تولید محصولات صنعتی در جهان و در کشورهای در حال توسعه‌، سرمایه‌گذاری در بخش صنعت، ارزش تولید و ارزش افزوده و صادرات در بخش صنعت، نرخ رشد ارزش افزوده صنعت، اشتغال در بخش صنعت، وضعیت کارخانه‌­های سیمان و پروژه‌­های مربوط به آن، کارخانه­‌های فولاد و طرح­‌های مربوط به آن، خودروسازی، کارگاه‌های صنعتی به تفکیک کوچک و بزرگ، تعداد کارگاه‌­های صنعتی و  ارزش محصولات تولید شده در آنها، شاغلان کارگاه­‌های صنعتی، ارزش صادرات کارگاه‌­های صنعتی، شهرک­‌های صنعتی مصوب و در حال واگذاری و...
 
https://www.ncc.gov.ir/vdci.5a5ct1arybc2t.html
ncc.gov.ir/vdci.5a5ct1arybc2t.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1