Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
plus
reset
minus
plus
minus
تاریخ انتشاريکشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۱
کد مطلب : ۴۰۱۵
15 خرداد، روز جهانی محیط زیست گرامی باد

به مناسبت روز جهانی محیط زیست، اطلس ملی محیط زیست معرفی می‌شود

اطلس ملی محیط زیست که توسط مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی در سازمان نقشه‌برداری کشور تهیه و تولید شده است، معرفی می‌شود.
plusresetminus
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه‌برداری کشور، مدیریت نقشه‌نگاری و اطلس‌های ملی، اطلس ملی محیط زیست را معرفی کرد.اطلس‌های ملی مجموعه‌ای مدون از نقشه‌ها، نمودارها، تصاویر و گزارش‌های مربوط به یک یا چند موضوع هستند که با نظمی خاص در کنار هم چیده شده و به‌ راحتی می‌توانند جایگزین ده‌ها جلد کتاب و گزارش فنی شوند. این اطلس‌ها با روش‌های نوین و با استفاده از جدیدترین نرم‌افزارها بر اساس آخرین اطلاعات و آمار گردآوری شده در سطح کشور تهیه می‌شوند.
سازمان نقشه­‌برداری کشور، اطلس ملی محیط زیست را در سال 1380 تهیه و تدوین کرده است. برخی از مباحث و شاخص‌هایی که در این اطلس در سطح کشور مورد بررسی قرار گرفته‌اند شامل عناوین زیر می‌باشند:
وضعیت موجود محیط زیست انسانی و مشکلات زیست محیطی، متوسط بارندگی، مساحت جنگل‌­ها و مراتع، پراکنش گونه­‌های حفاظت‌شده و در معرض انقراض، تالاب­‌ها و مناطق شکار ممنوع، میانگین سالانه زباله­‌های صنعتی، خانگی و بیمارستانی، استاندارد هوای پاک، میزان انتشار آلاینده‌­ها، استاندارد خروجی فاضلاب و...

 
نگارنده : منا محمدی
https://www.ncc.gov.ir/vdcb.8baurhbgsiupr.html
ncc.gov.ir/vdcb.8baurhbgsiupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


1