مقدمه
بدین وسیله بیانیه سطح توافق خدمات ارائه فتوموزاییک‌ها ، ارائه نقشه های رقومی ، ارائه تصاویر ماهواره‌ای و نقشه های تصویری ، ارائه عکس‌های هوایی ، ارائه تصاویر رقومی وDEM  ، انتشار اطلس، کتاب ، نشریه ، نقشه‌های موضوعی (گردشگری، شهری، استانی)، ارائه اطلاعات ایستگاه‌های مبنایی زمینی ، ارائه چارت های دریایی ، ارائه تراز دریا  و پاسخ به استعلام درباره موجودیت داده های مکانی سازمان نقشه برداری کشور را به شرح ذیل برای آگاهی و بهره برداری ایفاد می گردد.قابلیت دسترسی به این خدمات از طریق درگاه اصلی سازمان به آدرس ncc.gov.ir با عنوان "میزخدمت" در منوی اصلی وجود دارند.

هدف
هدف از این توافقنامه سطح خدمت، ارائه با کیفیت خدمات فوق با استفاده از سامانه های موجود در میز خدمت برای خدمت گیرندگان (دستگاههای اجرایی، اشخاص حقیقی و حقوقی) می باشد.

مسئولیت­
سازمان نقشه‌برداری کشور بر اساس قانون تاسیس سازمان نقشه برداری کشور و ماده 11 قانون احکام دائمی توسعه کشور، وظیفه راهبری، هماهنگی و نظارت بر کلیه فعالیت‌های مرتبط با نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی و حفظ یکپارچگی آنها را در سطح کشور دارد.

تعهدات متقابل خدمت­ گیرنده و سازمان نقشه برداری کشور

 • متقاضی دریافت خدمت مکلف است اطلاعات خود را تنها از طریق سامانه منطبق با توضیحات درج شده در شناسنامه خدمت مورد نظر به این دستگاه ارائه نماید، که زمان انجام خدمت، زمان های دسترسی به خدمت و کلیه جزئیات خدمت بصورت کامل در شناسنامه خدمات در میزخدمت سازمان ذکر شده است.
  متقاضی باید کلیه اطلاعات و مشخصات هویتی خود را مطابق با شناسنامه به صورت کاملا صحیح و واقعی وارد نموده و از ورود هر گونه اطلاعات غیر واقعی جداً خودداری نماید.
  مسئولیت حقوقی ، مالی و .... ناشی از عدم صحٌت مشخصات هویتی تماما بر عهده متقاضی می باشد.
  در صورت ثبت سفارش به عنوان کاربر حقوقی، تعیین نماینده شرکت باید توسط بارگذاری نامه در بخش تعیین شده در سامانه صورت گیرد.
  محصولاتی از قبیل اسکن متریک عکس های آنالوگ و تصاویر رقومی با اطلاعات جانبی از جمله GPS/IMU منوط به ارائه قرارداد نظارتی با سازمان نقشه برداری کشور است. قرارداد نظارتی باید در بخش تعیین شده در سامانه بارگذاری شود.
  متقاضی مسئولیت مطابقت درخواست اولیه خود با محصول اعلام شده از سوی سامانه، در زمان پرداخت هزینه را دارد . در صورت عدم مطابقت پس از پرداخت ، هیچگونه وجهی عودت نمی گردد .
  متقاضی ﺣﻖ واگذاری و به اشتراک گذاری لوح فشرده،  نقشه ها و نسخه تکثیر شده از آنها را به هر شکلی به هیچ یک از سازمان ها ،ارگانهای دولتی،  خصوصی و اشخاص حقیقی یا حقوقی خارج از قرارداد نظارتی را ندارد.
  متقاضی / بهره بردار (کسی که از محصولات دریافتی بهره برداری می نماید ) در صورت تغییر مقیاس، تغییر اطلاعات و تهیه پلات ازمحصولات خریداری شده حق واگذاری به غیر را ندارد.
  ذخیره محصولات به فرمتهای سیستمی دیگر (مانند: تبدیل ماکرواستیشن به اتوکد و ...) برای واگذاری به غیر مجاز نمی باشد.
  در صورت هرگونه تغییر در اسکن عکس، تصویر رقومی، نقشه و... ، داده های موجود در سازمان نقشه برداری کشور ملاک نظر و عمل سازمان نقشه برداری کشور می باشد و تبعات حقوقی آن به عهده متقاضی است. همچنین سازمان نقشه برداری کشور مجاز به پی گیری این امر توسط مراجع ذی صلاح قانونی است.
  در صورت به وجود آمدن هرگونه خدشه و نقصی در مرسوله پستی تآمین خسارت مادی و معنوی آن به عهده سازمان نقشه برداری کشور نبوده و در این خصوص می بایست از شرکت پست پی گیری های لازم صورت پذیرد .

تبصره 1: سازمان نقشه­برداری کشور به عنوان متولی امور تولید نقشه و اطلاعات مکانی در کشور مالکیت معنوی اطلاعات و داده­های تحویلی­ را دارد.

 • تارنمای سازمان نقشه برداری کشور امکان ثبت و پیگیری نظرسنجی انتقادات، پیشنهادها، شکایات را برای خدمت گیرنده در قالب میز خدمت فراهم نموده است. این تارنما بصورت تمام وقت و در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز در دسترس خدمت گیرندگان محترم بوده و در صورت بروز هرگونه اشکال و نقص فنی به متقاضیان اطلاع رسانی خواهد شد.
  سازمان نقشه برداری کشور متعهد می شود در صورت ثبت سفارش حداکثر به مقدار 20 عدد محصول، طی میانگین زمان 2 هفته کاری پس از پرداخت هزینه، محصول درخواستی را به پست تحویل دهد. قابل ذکر است که زمان تحویل متعاقباً از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود.
  در صورت بروز موارد زیر امکان عودت مبلغ یا جایگزینی محصول می باشد:
 • عدم وجود اطلاعات در آرشیو سازمان
  عدم امکان ارائه تصاویر بعلت وجود مناطق ممنوعه
  وجود ایراد در محصول ارائه شده با تشخیص سازمان نقشه برداری کشور
  تحویل اشتباه محصول با توجه به درخواست ثبت شده

هزینه ­ها و پرداخت­ ها
توافقات مربوط به هزینه ­ها و پرداخت­ها منطبق با اطلاعات ثبت شده در شناسنامه خدمات دریافت خواهد شد .
دوره عملکرد
این توافقنامه سطح خدمت تا زمانی که لیست خدمات توسط سازمان ارائه می شود اعتبار خواهد داشت.
لازم به ذکر است:

 1. تارنمای سازمان نقشه برداری کشور با آدرس "ncc.gov.ir" امکان ثبت درخواست­ها و سوالات کاربران گرامی از طریق" تماس با ما" را دارد. در این قسمت شما می توانید بصورت تمام وقت با حوزه های مختلف سازمان و رئیس سازمان ، در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز تماس برقرار نمایید.
  به محض ثبت درخواست، سعی می گردد در کوتاهترین زمان ممکن نتیجه پیگیری درخواست مطرح شده به متقاضی اعلام گردد.

خاتمه توافقنامه
این توافقنامه سطح خدمت تا تاریخ 29/12/1400 و طبق مصوبه کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی سازمان نقشه برداری کشور مورخ 28/01/1400 اعتبار دارد. در پایان هر سال یک توافقنامه سطح خدمت جدید ایجاد و مصوب خواهد شد تا ارائه خدمات ادامه یابد.